У нещодавньому зверненні до Конгресу місцевих та регіональних влад в Івано-Франківську президент Володимир Зеленський виступив із тривожним посланням, заявивши, що терористична держава може спробувати повторити акти терору проти енергетичної інфраструктури України цієї осені та взимку. Він закликав до максимальної готовності як на національному, так і на місцевому рівнях протистояти цій потенційній загрозі.

“Очевидно, що цієї осені, та очевидно, може так статися, що і зими, ворог спробує повторити терор проти української енергетики. Маємо бути готові в будь-якому випадку до цього як на державному, найвищому рівні, так і на рівні кожного міста, села й містечка”, – наголосив Президент Зеленський.

Розповідаючи про оборонні стратегії країни, президент Зеленський окреслив два важливі елементи для захисту енергетичної системи України. По-перше, забезпечення фізичного захисту енергетичних об’єктів від ракетних атак, ударів безпілотників, диверсій та кібератак. По-друге, створення ефективних систем енергоменеджменту, які забезпечать стабільне виробництво та розподіл електроенергії навіть під час війни.

“На урядовому і безпековому рівнях ми зробимо все можливе. Відповідальність громад – це максимальне сприяння силам оборони та безпеки, уряду в заходах для захисту енергетики, а також максимальний рівень готовності громад до будь-яких складних випробувань і надзвичайних ситуацій в енергетиці”, – наголосив Зеленський.

Нагадаємо, за словами міністра енергетики України Германа Галущенка, у період з 10 жовтня по 9 березня ворог завдав серії масштабних ударів по енергетичних об’єктах, у результаті яких підтверджено 271 удар по ключових об’єктах інфраструктури.

Наслідки цих атак були серйозними: було втрачено 50% усієї енергетичної системи, включаючи системи виробництва та передачі електроенергії. На жаль, деякі об’єкти повністю зруйновані та відновленню не підлягають.