Сучасні виклики часто стають поштовхом для інноваційних рішень. Яскравим прикладом цього є історія ветерана Олега, який після демобілізації започаткував успішний бізнес у сфері відновлюваної енергетики, що допомагає українцям долати енергетичні виклики воєнного часу.

Інженер за фахом, Олег після поранення та демобілізації вирішив спрямувати свої зусилля на розв’язання однієї з найгостріших проблем сьогодення – енергетичної безпеки. Завдяки підтримці грантової програми єРобота для ветеранів, він заснував у Києві виробництво інноваційних сонячних електростанцій.

Особливістю розробок компанії є фокус на фасадних сонячних електростанціях – рішення, що дозволяє ефективно використовувати вертикальні поверхні будівель та балкони для встановлення сонячних панелей. Це особливо актуально в умовах обмеженого доступу до даху.

Досягнення команди Олега:

  • Понад 18 запатентованих винаходів;
  • 3 міжнародні патенти;
  • Перемога в конкурсі UNIDO (Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку).

Особливу увагу привертає розробка портативних сонячних електростанцій потужністю від 30 до 140 Вт. Ці компактні установки стали справжнім проривом для різних категорій користувачів – від військових на передовій до фермерів та дачників. А фасадна система з 6 сонячних панелей загальною потужністю 800 Вт здатна забезпечити енергетичну автономність 3-кімнатної квартири.

“Попри руйнування ворогом багатьох виробничих потужностей, ми зберегли головне – фахівців та прагнення розвивати відновлювану енергетику в Україні”, – наголошує Олег.

Для тих, хто хоче дізнатися більше про цей успішний проєкт, є можливість послухати подкаст за участю Олега та менеджера навчального курсу “Сонячний РеСтарт” Богдана на радіо Накипіло, в якому ми поговорили про важливість розвитку сектору сонячної енергетики, перекваліфікацію ветеранів та інші не менш суттєві енергетичні теми.

Ця історія є яскравим прикладом того, як ветерани продовжують робити значний внесок у розвиток України, трансформуючи свій досвід та енергію у створення інноваційних рішень для енергетичної незалежності країни.