Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики попереджає, що росія може готуватися до нової хвилі ракетних ударів по українській енергомережі. Харченко вважає, що росія може накопичувати ракети протягом літніх місяців, щоб продовжити знищення енергосистеми України в опалювальний сезон, повторивши торішні нищівні атаки.

росія вже завдала значної шкоди енергосистемі України, знищивши майже половину високовольтної мережі та понад половину об’єктів теплової генерації. Зусилля по відновленню триватимуть роки та коштуватимуть мільярди доларів. А в умовах війни, яка триває, загроза масованих обстрілів ставить країну під загрозу ще одного блекауту.

На жаль, як попереджає Харченко, знову можлива висока ймовірність перебоїв з електроенергією, – «Давайте дивитися правді в очі: ми не можемо передбачити, що буде. Я не даватиму деталей, але є сценарії, за яких, я розумію, що нам буде дуже складно».

Вкрай важливо діяти швидко, щоб зменшити ймовірність майбутніх енергетичних криз. Одним з ефективних заходів є забезпечення автономної роботи життєво важливих об’єктів в Україні, наприклад лікарень.

Наш благодійний фонд RePower Ukraine забезпечує лікарні необхідним обладнанням резервного живлення та автономними системами енергопостачання які базуються на сонячній генерації.

Приєднуйтесь до нас, щоб допомогти Україні впоратися з будь-якими перебоями в електропостачанні які можуть виникнути. Маючи кілька місяців на підготовку до нових викликів, ми можемо підвищити енергетичну безпеку критичної інфраструктури країни.

Давайте зосередимося на пошуку рішень по зменшенню ризиків для України та її системи охорони здоров’я в ці складні часи.