Російське вторгнення в Україну спричинило гуманітарну катастрофу, жахливі економічні наслідки, а також призвело до тисяч зруйнованих доль. В середньому по Україні було випущено понад три тисячі ракет.

У той же час енергетичний сектор пережив значний потрясіння, і, зокрема, відновлювана енергетика не стала винятком. За даними Міненерго України, станом на липень 2022 року понад 30% потужностей ВДЕ зараз не виробляють електроенергію через війну: близько 12% сонячної та близько 90% вітрової від загальної кількості встановлених потужностей відповідно.

За попередніми оцінками Асоціації сонячної енергетики України понад 550 МВт сонячних електростанцій загального масштабу PV та дахів було пошкоджено або знищено. Також по країні постраждали вітчизняні сонячні електростанції.

Оскільки наразі важко точно оцінити кількість знищених фотоелектричних панелей, Асоціація сонячної енергетики України провела власне дослідження. Ми опитали 50+ власників сонячних електростанцій, переважно житлових, чиї установки були пошкоджені з початку війни.

Отримані дані вражають:

68% знищених об’єктів були встановлені на окупованих територіях або розташовані поблизу лінії бойових дій
за типом пошкоджених електростанцій житлові – 64,7%, промислові наземні – 29,4%, промислові дахові значно менше – 5,9%.

Але незважаючи на такі виклики для сонячної енергетики, Україна впевнено рухається до енергетичної незалежності та робить усе можливе, щоб «зелена» енергетика вижила та продовжувала розвиватися.