Сьогодні, 25 жовтня, відбулася конференція “Місто майбутнього: діалог громадськості та представників місцевого самоврядування про справедливе відновлення” організована RePower Ukraine, яка зібрала провідних експертів енергетичного сектору, представників органів місцевого самоврядування та громадських організацій для обговорення перспектив відновлення українських громад.

“Сьогодні ми заклали фундамент для системного підходу до відновлення громад. Наше завдання – не просто відбудувати, а створити міста майбутнього, де сталий розвиток та енергетична безпека стоять на першому місці”, – зазначила Марина Замфір, директорка БФ RePower Ukraine.

Під час заходу гості та спікери змогли обмінятись досвідом, окреслити напрямок для подальшого розвитку та подумати про подальші кроки в питанні відновлення громад.

“Ми всі розуміємо, що ми в критичній ситуації в секторі енергетичної безпеки і звичайно ми зараз мобілізували багато резервів, в тому числі допомогу від Уряду Німеччини, аби забезпечити стабільність даного сектору. І це не лише про заклади критичної інфраструктури, а й про так зване “зелене відновлення”, на якому наголошує президент Володимир Зеленський і це не про майбутнє лише, це про сьогодення. Ми впроваджуємо “зелене відновлення” вже зараз” – підкреслив Торстен Вьоллерт, радник Представництва ЄС в Україні з питань енергетики.

Програма конференції включала три панельні дискусії, присвячені ключовим аспектам розвитку міст:

  • Нові підходи до забезпечення енергією в громадах
  • Трансформація муніципальних стратегій з розвитку, клімату та енергетики
  • Роль освіти та науки у створенні сталих міст

Учасники конференції представили практичні кейси успішної трансформації громад та поділились досвідом впровадження енергоефективних рішень. Особливу увагу було приділено питанням енергетичної безпеки та використання відновлюваних джерел енергії на муніципальному рівні.

Довідково:

Проєкт “Відновлювані джерела енергії для стійкої України” (R2U) реалізується консорціумом громадських організацій, до якого входять RePower Ukraine Charitable Foundation, Екоклуб, Екодія та Energy Act For Ukraine Foundation за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

У рамках проєкту заплановано встановлення сонячних електростанцій на об’єктах критичної інфраструктури у 16 пілотних громадах України. Зокрема, БФ RePower Ukraine координує встановлення:

  • гібридної СЕС потужністю 40,6 кВт для лікарні Менської міської громади (відкриття вже відбулось 17.10)
  • гібридної СЕС потужністю 40,6 кВт для водоканалу Сосницької селищної ради
  • гібридної СЕС потужністю 40,6 кВт для лікарні Конотопської міської громади
  • мережевої СЕС потужністю 69,6 кВт для лікарні Кременчуцької міської громади

Проєкт також передбачає розробку “Концепції переходу громади на ВДЕ до 2050 року” для кожної громади-партнера та проведення навчання для працівників об’єктів зі встановленими ВДЕ.